Dňa 29. 4. 2026 sme sa opäť po roku zapojili do Celomestskej brigády v meste Rožňava. Náš tím Brantner Gemer tentokrát vymenil kancelárie za pobyt vonku a spolu s príslušníkmi Mestskej polície sme sa pustili do čistenia vybraných lokalít mesta.
Prvou zastávkou bola lokalita v časti garážové mesto na sídlisku Vargovo pole, kde sa nám podarilo odstrániť veľké množstvo odpadu a vyčistiť celé okolie. Aj napriek tomu, že sa naša spoločnosť riadi heslom „Chrániť prírodu je naše umenie“, stále nachádzame množstvo pohodeného odpadu v prírode, ako napríklad staré sánky, pneumatiky, sklenené fľaše, stavebný materiál či rôzne druhy plastov.
Po vyčistení tejto lokality sme sa presunuli do ďalšej časti a to na poľnú cestu smerujúcu zo sídliska Juh do obce Jovice, kde sme opäť našli nelegálne vyhodený odpad. Medzi ním sa nachádzal elektroodpad, staré šatstvo, obuv a ďalšie druhy komunálneho odpadu.
Aj touto aktivitou sme chceli prispieť k čistejšiemu a krajšiemu mestu a zároveň poukázať na dôležitosť ochrany životného prostredia. Veríme, že spoločným úsilím dokážeme udržať naše mesto čistejšie pre všetkých.
Ďakujeme organizátorom ako aj mestu Rožňava za pozvanie.

Najnovšie komentáre