Jarný zber papiera

V období od 1. apríla do 31. mája 2011 sa mohli základné a materské školy zúčastniť súťaže v zbere paiera, ktorú vyhlásila firma Brantner Gemer. Súťažilo sa v rôznych kategóriách. Výherné školy a a tiež jdnotlivci získali zaujímavé ceny, vrátane veľkej sladkej odmeny pre najlepšiu triedu zo základných a materských škôl, ktorou sa stala 3.A zo Základnej školy akademika Jura Hronca na sídlisku Juh v Rožňave.

V kategórii Základná škola s najväčším množstvom nazbieraného papiera vyhrala Základná škola Ulica pionierov v Rožňave. Cenu sme odovzdali pani riaditeľke PaedDr. Erike Mihalovičovej.

Na prvom mieste v kategórii Základná škola s najväčším množstvom nazbieraného papiera v kg na jedného žiaka sa umiestnila Katolícka základná škola sv. Jána Nepomuckého v Rožňave. Cenu si prevzal pán riaditeľ Mgr. Ján Letanovský.

Žiakom s najväčším množstvom nazbieraného papiera zo všetkých súťažiacich sa stal Dušan Škorňa zo Základnej školy Sama Tomášika v Rožňave.

Materskou škôlkou s najväčším množstvom nazbieraného papiera sa stala Materská škola Otročok, ktorá sa zároveň stala víťazom v kategórii Materská škola s najväčším množstvom nazbieraného papiera v kg na jedného žiaka. Cenu sme odovzdali pani riaditeľke Edite Ivánovej.

Cyntia Kočišová z materskej školy v Gemerskej Panici sa stala víťazkou v kategórii Žiak s najväčším množstvom nazbieraného papiera zo všetkých súťažiacich z materských škôl.